Tartışmalardan Türkiye Kararı | teknolojik Haberler


META'nın sosyal medya platformlarından Threads, Türkiye'deki faaliyetlerini geçici olarak durdurduğunu duyurdu. Uygulama, kullanıcılarına 29 Nisan'dan itibaren Türkiye'de aktif olmayacaklarını bildirdi.

Hurriyet.com.tr/Ekonomi Hizmeti

Instagram'ın X.com'a rakip olarak hayata geçirdiği Threads, Türkiye'deki faaliyetlerini geçici olarak durdurma kararı aldı. Threads yaptığı açıklamada, 29 Nisan'dan itibaren Türkiye'deki faaliyetlerini durdurma kararı aldığını ve yakın zamanda geri dönmeyi umduğunu söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda AGCM, Threads, Instagram ve Facebook'un çatı şirketi META'ya karşı bir soruşturma başlattı. AGCM, META hakkında başlatılan soruşturmada geçici tedbir ve 4,8 milyon lira günlük para cezası verilmesine karar verdiğini duyurdu. Kurumun internet sitesinde yayınlanan karara göre META, Instagram hesapları üzerinden Threads profili oluşturan kullanıcıların verilerini, kullanıcılara onay imkanı sunmadan birleştiriyor; Soruşturma tamamlanana kadar onarılamaz hasarlara yol açacağının tahmin edildiği bildirildi. Threads in Turkey'in geçici olarak kapatılması kararının Rekabet Kurumu kararının etkisiyle alındığı tahmin ediliyor.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir