KADEM, Yeni Şafak'ın haberini yalanladı: Açık iftira!

KADEM, mağdur çocuğun avukatı olan dernek yöneticisine 6 yıllık evlilik davasında suçlamalarda bulunan Yeni Şafak'a yanıt verdi.

“AÇIK BİR DOLANDIRICILIĞA MARUZ KALDIK”

KADEM'den yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“6 yaşındaki evli bir kız çocuğunun davasında mağdurun avukatı olan yönetim kurulu başkan yardımcımız avukat Canan Sarı, bugün gönüllü olarak çalıştığı bir gazete manşetinde açıkça iftiraya konu oldu. Yıllardır kadın ve çocukların mağdur olduğu davalarda ücret almadan haklarını savunan hukuk komitemiz, halen KADEM Yönetim Kurulu'nda gönüllü olarak başkan yardımcısı olarak görev yapan Avukat Canan Sarı'ya yönelik suçlamalarda doğruluk payı yok.

Avcılık. Canan Sarı, KADEM'in “Kadınların onurlu bir şekilde yaşayabileceği güvenli bir toplum ve adil bir gelecek inşa etme” hedefi doğrultusunda adalet ve toplumsal vicdanın korunması için mücadele ediyor. Sesi ve çıkarları güçlü olanların değil, ezilenlerin ve mağdurların tarafını tutar. Bu haberi ve arkasındaki güçleri her türlü gazetecilik ahlakından uzak bir şekilde kınıyor ve tüm samimiyetimizle tekrarlıyoruz: Yer ve gök adaletin yanındadır. “Bir çocuğun laneti dünyanın ve içindekilerin üstündedir.”

HABERDE BU AÇIKLAMALARA YER VERİLDİ

Yeni Şafak gazetesinde yayımlanan “Avukat, savcı ve hakim olsun” başlıklı haberde, KADEM yönetim kurulu başkan yardımcısı ve mağdur çocuğun avukatı Canan Sarı'nın “yargıladığı” gibi ifadeler yer alıyor. “nüfuzunu kullanarak yargı üzerinde baskı kurmak” ve “sanıklar lehine sonuç doğurabilecek talepleri engellemek”.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İtalya'da bir şehirde kırmızı alarm!  Okullarda eğitime ara verildi, 36 bin kişi tahliye edildiİtalya'da bir şehirde kırmızı alarm! Okullarda eğitime ara verildi, 36 bin kişi tahliye edildi
Beyaz Saray'dan Hamas-İsrail Açıklaması! "Yeniden başlıyor"Beyaz Saray'dan Hamas-İsrail Açıklaması! “Yeniden başlıyor”
AK Parti ile CHP'li milletvekilleri arasında 'Deniz Gezmiş' gerilimiAK Parti ile CHP'li milletvekilleri arasında 'Deniz Gezmiş' gerilimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir