Valilik açıkladı! İstanbul'daki izinsiz gösterilerde 132 kişi tutuklandı

Valilikten yapılan açıklamada, İstanbul Adalet Sarayı'nda saat 13.00'te, Başsavcılığın basın açıklamasına izin vermemesi, mahkemeye girmeye çalışması, kamu malına zarar vermesi ve direnmeye rağmen 8'i kadın 14 avukatın gözaltına alındığı belirtildi. görevli memur.

Açıklamada, 9'u kadın, 2'si çocuk 26 kişinin suça karıştığı, yasak kararına uymadıkları ve saat 16.00'da DEM Sultanbeyli partisi ilçe binası önünde izinsiz gösteri yaptıkları belirtildi. Görev başındaki polislere fiziki müdahale sonucu yaralanan 2 polis tutuklandı:

“Korsan gösterisi düzenlemek isteyen 150 kişilik bir grup saat 18.00'de Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'na geldi, söz konusu gruba Esenyurt Kaymakamlığından yasak kararı olduğu bilgisi verildi, dağılmaları için gerekli uyarılar yapıldı ve 87 kişi ( Meydanda dağılmamakta ısrar eden ve çeşitli yerlerden uyarılarda bulunan 20'si kadın, 67'si kadın “Sancaktepe ilçesi İnönü Mahallesi Demokrasi Caddesi'nde korsan gösteri düzenleyen 5 kişiye karşı saat 19.15'te bir erkek tutuklandı.”

Bu arada İstanbul Adalet Sarayı'nda izinsiz gösteriye ilişkin Valilikten daha önce yapılan açıklamada, “2911 sayılı Kanuna muhalefet, nöbetçi memura direnme, engellemeye direnme” suçlarından 14 kişi tutuklanarak haklarında yasal işlem başlatılmıştı. görevini yapmaktan ve kamu malına zarar vermekten men edilir.” Kişinin, davası tamamlanıncaya kadar adli makamlarca serbest bırakıldığını bilgilerinize sunarız. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
CHP 35 yıl sonra kazandı!  İtiraz kabul edildi, yeni seçim yapılacakCHP 35 yıl sonra kazandı! İtiraz kabul edildi, yeni seçim yapılacak
YSK Van'a ilişkin kararını açıkladı!  AK Partili Hayati Yazıcı önce paylaştı, sonra sildiYSK Van'a ilişkin kararını açıkladı! AK Partili Hayati Yazıcı önce paylaştı, sonra sildi
WhatsApp çöktü mü?  Açıklama geldiWhatsApp çöktü mü? Açıklama geldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir