'Para sayma' komplosunda yeni gelişme: Şişli ve Maltepe belediye başkanları ifadeye çağrıldı – Son Dakika Türkiye Haberleri

İstanbul Başsavcılığı, CHP'nin İstanbul il merkezinde çekilip sosyal medyada paylaşıldığı iddia edilen para sayma videolarıyla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Bu kapsamda Şişli Belediye Başkanı Keskin ve Maltepe Belediye Başkanı Kılıç'ın “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağrıldığı öğrenildi.

NE OLDU?

İstanbul Başsavcılığı, bazı sosyal medya hesaplarından şunları söyledi: “Fatih Keleş'in İstanbul'daki CHP İl Müdürlüğü'nde yığınla para saydığı görüntüler ortaya çıktı.” Notla paylaşılan görseller hakkında resmi soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş, CHP İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas ve CHP İstanbul İl Başkanlığı eski Basın Müşaviri Can Poyraz'ın ifadeleri yer aldı. savcılık tarafından şüpheli olarak tutuklandı.

Keleş, “Parayı CHP İstanbul il binasını hukuk firmasına satan Ali Rıza Braka aldı.” Açıklamanın ardından Braka ve İmamoğlu İnşaat Genel Müdürü Tuncay Yılmaz da şüpheli olarak sorguya çekildi.

Braka, kamuda yaptığı konuşmada, “O dönem il başkanı olan Canan Kaftancıoğlu, süreci CHP adına yürütüyordu. Kendisiyle 6 Kasım 2019'da Beyoğlu 3. noterde satış sözleşmesi imzaladık” dedi. Savcı. İfadesinde adını andığı eski CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da şüpheli olarak ifade verdi.

Soruşturmada, söz konusu görüntülerde yer alan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Onur Öksel “şüpheli”, hukuk bürosu sahibi Gökhan Taşkapan ise “bilgili” olarak belirtildi. İfadeleri toplanan Belediye Başkanı Kemal Çebi, Maltepe'de belediye başkanı danışmanı Ali Kılıç Melih Morsümbül ve şoförü işadamı Hüseyin Köksal Servet Yıldırım ile şüpheli sayısı 10'a yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir