Öfke uyarısı: 2 mahalle karantinaya alındı! Giriş ve çıkış yasaktır

Defne İlçesi Meydancık Mahallesi'nde 22 Nisan'da bir sokak köpeğinin büyükbaş hayvanlara saldırması üzerine tarım işletmecisi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne haber verdi. İhbar üzerine ilçe tarım ve orman müdürlüğü ile Defne Belediyesi müdahale etti. Saldırgan köpek, Defne Belediyesi ekipleri tarafından yakalanarak gözlem altına alındı. Saldırgan köpek 23 Nisan'da karantinadayken hayatını kaybetti. Hayvanın ölüm nedeninin kuduz şüphesi olduğu kaydedildi.

Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından saldırgan köpekten alınan örnek, Adana Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü'ne gönderilerek analizleri yapıldı. Adana'da yapılan incelemede saldırgan köpeğin kuduz olduğu ortaya çıktı. İlgili yönetmelik ve kararlar doğrultusunda tüm kurumların koordinasyonunda işlemler başlatıldı.

AW191418_01

Bu kapsamda kuduz hastalığının merkezi olan merkez Meydancık ilçesi ile komşu Güneysöğüt ilçesinde hayvanların giriş çıkışları yasaklandı. Defne Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi, hastalığın görüldüğü bölgelerde, Defne İlçesi genelinde, özellikle de kuduz şüphesi duyulan bölgelerdeki sokak kedileri, köpekleri ve yaban hayvanlarını aşılı olup olmadığına bakılmaksızın toplama kararı aldı. Onları hastalık geçinceye kadar huzurevlerinde tutun.

iStock-588364784

Hasta hayvanın ısırdığı kişiler varsa sağlık kuruluşunun bu kişilerle iletişime geçmesi, konunun Defne İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından takip edilmesi ve riskli bölgede meydana gelen tüm ısırık vakalarının kontrol altına alınması kararlaştırıldı. takip etti. aynı hassasiyet gösterilerek gerekli tüm önlemler alınmıştır. Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan kuduzla mücadele titizlikle devam ediyor. (İHA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AK Partilinin şaşırtıcı açıklaması: AK Partiliden şaşırtan iddia: 'Cumhurbaşkanına sahte anket sunuldu'
İzmir'de tekstil deposunda yangın!  1 kişi yaralandıİzmir'de tekstil deposunda yangın! 1 kişi yaralandı
İsrailliler Netanyahu'nun istifasını istemek için yeniden sokaklara çıktı!  Polis göstericilere sert müdahale ettiİsrailliler Netanyahu'nun istifasını istemek için yeniden sokaklara çıktı! Polis göstericilere sert müdahale etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir