Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, şunları söyledi: “31 Mart'ta her şey kapandı, bitti – GÜNDEM

İnsanlar derslerini ve notlarını verdi ve oturması gerekenleri oturması gereken yere oturttu. Bir kısmını emekli etti, bir kısmına taç giydirdi. Artık dünü kapatıyoruz, dün bitti. Çünkü artık Nevşehir'in birliğe, beraberliğe, kardeşliğe, gülümsemeye, coşkuya, hizmete ihtiyacı var.” dedi.
31 Mart yerel yönetim seçimlerinin ardından seçim belgesini alan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir Belediye Binası önünde düzenlenen görkemli törenle görevine başladı. Burada kendisini karşılayan kalabalığa seslenen Arı, kendisine destek veren herkese teşekkür etti.
Arı, şunları söyledi: “Artık dünü kapatıyoruz, dün bitti. Çünkü artık Nevşehir'in birliğe, beraberliğe, kardeşliğe, gülümsemeye, coşkuya, hizmete ihtiyacı var. Sadece konuşmak değil, harekete geçmek de gerekiyor. Bahane ya da mazeret değil, eyleme ihtiyaç var. Şimdi harekete geçme zamanı. “Muhalefetten gelirse işe yaramaz” diyenlere karşı, çalmadan, israf etmeden, israf etmeden, yozlaştırmadan kaynak üretme becerisiyle bir şehrin nasıl ayağa kalkacağını dostlara ve düşmanlara göstermenin zamanı geldi. ” '. Bakalım diğer tarafta otopark nasıl yapılmış. Kayaşehir'i bahane edip çivilemeyenlere karşı, Kayaşehir'in bu şehrin kaderini ve bu şehrin kaderini nasıl değiştireceğini göstermenin zamanı geldi. Kayaşehir'de çalışmalar olunca ve buraya gelen turistler tüccarlarımızı canlandırdığında bereketimiz bitecek. Efendilerin zenginlikleri de sona erecek, bu şehir kutsal bir doğum sancısından geçiyor. Ama bu arada Belediyede oturduğumuzda ne kadar yalan söylediklerini bir kez daha anladık. Çoğunuz 735 bin lirayı bir arada gördünüz mü? Ama iftarda 735 bin lira yiyip faturayı devlet belediyesine ödetenler, sonra yanınıza gelip ahlaktan bahsedenler, onları asacağım, asacağım. Göreme Oteli'nde iftarda 735 bin lira yiyeni asmasaydım, bu Allah'ın gücüne, milletin gücüne aykırı olmaz mıydı? Belediyede çalışan arkadaşlarıma dedim ki: 'O iftara kaç kişi gitti, onu aramızda paylaştıralım, çarpalım, toplayalım, bir kişi ne kadar eder, ya sen geri verirsin, ya da ben eşlerden alırım. ' ve arkadaşlar o parayı belediyeye iade edeceğiz.' Muhtemelen yoksul belediye personeline iftar vererek oylarını alacaklar. Tıpkı paket bağışlayarak oy almaları gibi. Sorun ne? Mesela Allah, Kur'an, kitap, din, bayrak gibi değil, “ezan durmaz, bayrak indirilmez”. Mesele kârdır, kârdır. Ama işte kendileriyle alay edenin gözünü oyan Abdullah Çatlı'nın hemşehrileri. Mesele farklıydı, çok şükür zenginlere para katmayın. Dilde halkın hakkı, deniz fiilen devletin mülkiyetindedir. Ama göreceğiz. Bu belediyede son 3 yılda 160 milyon liralık belediye arazisinin satıldığını biliyor muydunuz? Sadece 2 günlük bir çalışma. 205 milyon lira kredi çekildiğini biliyor muydunuz? Peki Nevşehir Belediyesi'nin 2023 yılı eksi bakiyesi ne kadar biliyor musunuz? 250 milyon lira. Ancak seçimlerden önce her şey güllük gülistanlıktı. “Televizyonda ne güzel açıkladılar.” dedi.
Arı, “Milletin belediyesi artık milletin elindedir” diyerek yeni dönemde izlenecek yol haritasını anlattı. Nevşehir Belediyesi'nin tüm Nevşehirlilerin belediyesi olduğunu ve 124 bin Nevşehirliye hizmet verdiğini kaydeden Arı, sözlerini şöyle sürdürdü;
“Bundan sonra ayrımcılığa ve ötekileştirmeye hayır. Evsizler için biri olmaya evet. Hakları olan herkesin haklara kavuşacağı bir toplum sözü veriyorum. Fakir olsun, fakir olsun, parası olan herkesin bu belediyeden hakkını alacağı bir belediye sözü veriyorum. Size zengin olsa bile hata yaparsa istediğini alamayacağı bir belediye sözü veriyorum. Parasına güvenen güvenmemeli, hakkı olan da hakkına güvenmelidir. Sabah tescil belgesini alınca parti rozetimi çıkardım ve şu anda 124 bin Nevşehirliye hizmet ediyorum. Bundan sonra Şeyh Edebali'nin Osman Gazi'ye tavsiyeleri yol göstericimiz olacaktır. Kimseye kırgınlığımız, öfkemiz yok. Tek kriterimiz adalet ve haklardır. Dün olduğu gibi bugün de haksızlığa, adaletsizliğe karşı duracağız. Ancak yoksulların, yoksulların, yalnızların, ötekileştirilmişlerin ayaklarının dibine samimiyetle oturacağız ve alçakgönüllü olacağız. Yani hak edenlerin ayaklarındaki kefen olacağız. Ama şehrin çıkarlarını kim gözetirse kollasın, dün gibi duracağız ve “Nevşehir Kapadokya'nın merkezidir” diyecek kadar büyük olacağız. Biz böyle bir belediye sözü veriyoruz: Muhtemelen anlamayan sağır padişah kalmamıştır. “Sağır Sultan Duyuncaya Kadar” başlıklı bir yazım var. Hala sosyal medyamın en üstüne sabitledim. Sağır padişahlar duyana kadar, kulakları sağır, gözleri kör, kalpleri mühürlü ve dilleri dilsiz olanlar dillerini açıncaya kadar, gözlerini açsınlar, kalplerindeki mührü kırıncaya kadar, yapanlar doğruyu söylemeyin, dili bülbül yapın, doğruyu ve Nevşehir'in çıkarlarını söylemeyen korkak olsun. Artık iş şu şekilde işleyecek: Baştan sona memnunuz. Memnun olmayanlara iyi şanslar. Sloganımız, parolamız, hedefimiz ve yol haritamız budur. O yüzden dinleyenlere, dinlemeyenlere duyurana kadar parolamız, hedefimiz, sözümüz bu olacak. Bu söze inanan ve bu sözün yerine getirilmesini isteyenlerle şehrimizi sonsuza kadar sürdüreceğiz, buna rağmen dün olduğu gibi aynı dili, bu çıkarların gelişmesini engellemek isteyenlerin anladığı dili konuşmaya devam edeceğiz. şehir. İçiniz rahat olsun. Bu aşka, bu sohbete, bu kardeşliğe asla ihanet etmeyeceğim. Benden duymadığınız hiçbir şeye ya da söylemediğim hiçbir şeye güvenmeyin. “Size iyiyi, kötüyü, ne yapabileceğimi, ne yapamayacağımı, neden yaptığımı, neden yapamayacağımı şeffaf bir şekilde anlatacağımdan her biriniz adınız kadar emin olabilirsiniz. Şeffaflık dönemi, şeffaflık dönemi, Kardeşlik, heyecan ve sevgi başladı.”
Arı'nın konuşması kalabalık tarafından sık sık alkış ve sloganlarla kesilirken, konuşmanın ardından düzenlenen havai fişek gösterisi geceye renk kattı.
Programa Arı, eşi Melek Arı, İYİ Parti İl Başkanı Ali İhsan Parlatan ve belediye meclis üyeleri katıldı ve başkanlık makamında oturarak tebrikleri kabul etti. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir