Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, 1 Mayıs Çalışma ve Dayanışma Günü'nü bir mesajla kutladı – GÜNDEM

Pehlivan, çalışanlarının maaşlarını ödeyemeyen bir yapıdan, İzmir'de göreve geldikleri andan itibaren işçi huzuruyla etkileyici bir yerel yönetim anlayışı sunduklarını belirterek, şöyle konuştu: “Tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Dünyanın her yerindeki işçiler, özellikle omuz omuza çalışan tüm meslektaşlarım, şehrin her köşesinde mahallemizi güzelleştirmek için çalışıyorlar.” Mayıs ayında Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum” dedi.

Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, 1 Mayıs Çalışma ve Dayanışma Günü'nü kutladı. Başkan Pehlivan, yaptığı açıklamada, 3 yıl önce çalışmaların ücretsiz olduğu, çalışanların üzüntüyle tatile çıktığı bir belediye tesisini devraldıklarını hatırlattı. Pehlivan, şunları söyledi: “Göreve geldiğimizde Menemen İlçesindeki kadrolu arkadaşlarımızın yıllardır ödenmeyen aylarca birikmiş maaşları ve ikramiyeleri vardı. Peygamberimiz; “Çalışanın teri kurumadan hakkını verin” dedi. Cemaat aile bireylerim defalarca ter döktüler, o terler defalarca kurudu ama hiçbir zaman haklarını alamadılar. Çok şükür göreve geldiğimizde birikmiş ücret, ikramiye ve SGK borçlarını ödeyerek çalışanlarımıza rahat bir nefes aldık. “Menemen belediyesinde çalışan kıymetli ailemin göreve geldiğimizden bu yana maaşlarında bir kez bile gecikme yaşanmaması beni ne kadar mutlu ediyor” dedi.

“Birlikte Menemen’in her noktasına hizmet veriyoruz”

1 Mayıs'ın önemine dikkat çeken Başkan Pehlivan, şöyle devam etti; “1 Mayıs, insanlığa eşitliğin ve daha adil bir dünyanın mümkün olduğuna dair bir mesajdır. İşçilerin haklarının tanındığı bir Menemen belediyesinde çalışma ve dayanışma gününü kutlamaktan gurur duyuyorum. Belediye ailemi oluşturan kıymetli meslektaşlarım, bu şehrin sokaklarını temizlemek, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek, mahallemizi güzelleştirmek, kalkındırmak ve hemşehrilerimizin daha mutlu bir dünyaya uyanmaları için ellerinden geleni yaparak gece gündüz demeden çalışıyorlar. gün. Çalışanların sakin ve keyifle işlerini yürüttüğü bir belediyede başarı kaçınılmazdır. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Menemen'i 3 yıl içinde İzmir'in, 5 yıl sonra da Türkiye'nin en ünlü ve beğenilen mahallesi haline getirmek için mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz. Bu vesileyle, başta birlikte bulunduğum belediye ailem olmak üzere ilçemizde, ilimizde, ülkemizde ve dünyada alın teriyle evine ekmek getiren tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum. omuz omuza çalışırız.”
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir