Kripto para piyasasında bugün neler oldu?

Binance, DWF'nin Wall Street Journal'da piyasaları manipüle ettiği yönünde yayınlanan iddialarını reddetti. Donald Trump'ın “Mugshot” NFT sahipleri için düzenlediği gala yemeğinde eski ABD başkanının unutulmaz sözlerinden payını aldı. Bu arada, bazı ABD yasa koyucuları kripto karıştırıcıları geçici olarak yasaklamayı umuyor.

Binance, DWF Labs'ın iddialarını yalanladı

Binance, DWF Labs'in piyasa manipülasyonu iddialarına yanıt verdi.

DWF Labs'ın piyasayı manipüle ettiği yönündeki suçlamalar yeniden gündemde. 9 Mayıs'ta Wall Street Journal'da yayınlanan bir rapora göre, eski bir Binance çalışanı olduğunu iddia eden isimsiz bir kaynak, Binance araştırmacılarının 2023 yılı boyunca DWF'den 300 milyon dolar değerinde yıkama ticareti bulduğunu söyledi.

Binance borsası iddiaları yalanladı. Cointelegraph'a konuşan bir Binance sözcüsü şunları söyledi:

“Binance, piyasa gözetim programının platformumuzda piyasa manipülasyonuna olanak sağladığı yönündeki iddiaları açıkça reddediyor. Piyasanın kötüye kullanımını tespit eden ve buna karşı harekete geçen sağlam bir piyasa gözetim çerçevemiz var. Kullanım koşullarımızı ihlal eden kullanıcıları platformumuzdan çıkarmıyoruz; Piyasanın kötüye kullanılmasına tolerans gösterin.”

WSJ raporuna göre DWF Labs, 2023 yılında Yield Guild Game (YGG) tokeninin ve en az altı diğer kripto para biriminin fiyatını manipüle etti. Ancak Binance, gözetim programının bunu imkansız hale getirdiğini söyledi.

Donald Trump'ın “Mugshot” NFT etkinliğinden unutulmaz üç an

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Çarşamba günü Florida'daki evinde bir grup misli olmayan token (NFT) meraklısını ağırladığı unutulmaz anlar yaşandı.

Sosyal medyada dolaşan ilk kliplerden biri, Trump'ın kripto para birimlerine yönelik “düşmanlığı” ortadan kaldırarak kripto şirketleri ve girişimciler için daha iyi bir düzenleyici ortam sağlama vaadiydi.

“Genlikler buna çok karşı. Demokratlar ise buna çok karşı.” [ama] “Benim için sorun değil, iyi ve sağlam olduğundan emin olmak istiyorum, ama benim için sorun değil.”

Trump ayrıca, Mugshot NFT'lerinin ve diğer koleksiyon parçalarının, NFT pazarının ivme kaybettiği bir dönemde NFT'leri “yeniden popüler” hale getirdiğini de belirtti.

Trump ayrıca rakibi Joe Biden'ın BODEN adlı memecoin'inden de bahsetti. ABD başkan adayı, piyasa değeri 260 milyon doların üzerinde olan BODEN'in büyük bir hayranı değil.

ABD'ye kripto-kripto karıştırıcılara iki yıllık yasak geliyor

Beş ABD'li Demokrattan oluşan bir grup, Temsilciler Meclisi'ne, kabul edilmesi halinde kripto para karıştırıcılarının kullanımını geçici olarak yasaklayacak bir yasa tasarısı sundu.

“Blockchain Dürüstlük Yasası” olarak adlandırılan yasa teklifi, karıştırıcılardan gelen fonları işlerken yakalanan finansal kurumlara 100.000 dolara kadar para cezası öngörüyor.

Kaynak: @RepCasten

Geçici tedbir iki yıl süreyle yürürlüğe girecek. Milletvekillerine mikserin kullanımı ve etkilerini ayrıntılarıyla anlatan bir rapor hazırlamaları için yeterli süre verileceği iddia ediliyor.

Bu gelişmenin ardından yatırımcılar, kripto para birimlerinin “günah keçisi” haline getirildiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir