Kılıçdaroğlu ile Dündar arasındaki kavgaya Müjdat Gezen de karıştı! “Birinci derece tanık olarak…”

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında yazdığı yazıda eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, “Kılıçdaroğlu kendi adaylığını dayattı ve cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetti” dedi.

Kılıçdaroğlu, Uğur Dündar'a sosyal medya hesabından yanıt verdi: “Tarık Akan'ın çatıştığı, neslimizin onursal isimlerinden, başında bitlerle işkence gören, dürüst ve mücadeleci bir genç olan Uğur Dündar sağlam kaldı, ve nezaket ziyaretlerinin düzenli ziyaretçisidir…”

kemalkkk

Son olarak tartışmaya giren isimlerden biri de usta tiyatrocu Müjdat Gezen oldu.

Gezen, Cumhuriyet gazetesinde yer alan yazısında, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Tarık Akan ve Uğur Dündar ile yaşadığını iddia ettiği diyaloğun birinci dereceden tanığı olduğunu belirterek, “Tamamen yalan” dedi.

“BU KADAR”

Müjdat Gezen yazısında şunları kaydetti:

“Yıllar önce Almanya'da bir konserdeydik. Tarık Akan sahnedeydi. Sahnenin hemen arkasında Perran Kutman ve ben sıramızı bekliyoruz. Tarık aşağı inecek, biz gideceğiz. Tarık Akan şunları söyledi: 'Yılmaz Güney önemli sanatçı.” Tercüman gazetesi Türkiye'de şu manşeti attı: Tarık Akan'ın tutuklanmasını istiyor. Birlikte uçağa bindik ve evime gittik. Tarık bavulunu bıraktı ve polisle birlikte 1. şubeye gittik. “Uğur Dündar, Tarık Akan'ı tutukladı” sözü tamamen yalandır. Şube müdürü Tayyar Bey'in yanına giderek Tarık'a bir şey yapmamasını istedi. Birinci derece tanık olarak gerçeklerin ortaya çıkmasını istedim. Bu tartışmayı devam ettirmemenin daha iyi olacağını düşünüyorum.

müjdat yürüyüşü4

ekran penceresi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Uyarı 'Parti' uyarısı: “Kötü giderse bana haber verin”
Bronz görünümüyle sosyal medyayı salladı!  Bronz görünümüyle sosyal medyayı salladı! “50 faktörü uygula”
O çağrıya kayıtsız kalamazdı!  Hemen paylaşıldı O çağrıya kayıtsız kalamazdı! Hemen paylaşıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir