Kayyum rektör izin vermedi ama ODTÜ'lüler festivallerini savundu: Jeneratöre bile tahammül edemiyorlar! – Türkiye'den son dakika haberleri

Günlerce rektörlük binası önünde durup farklı zamanlarda yürüyüş yapan öğrenciler hakkında soruşturma başlatılırken, soruşturmaların 18 Nisan ile 24 Nisan – 5 Mayıs tarihleri ​​arasında bölünmüş olması dikkat çekici.

Rektörlükle görüşme talepleri yanıtsız kalınca ODTÜ öğrencileri ve uluslararası gençlik camiası festivalin düzenlenmesi için çalışmalara başladı.

ODTÜ öğrencileri, geleneksel 35. Bahar Şenlikleri'ne izin vermeyen kayyım rektöre karşı festivallerini savundu.

Öğrencilerin düzenlediği festivale, ODTÜ Rektörlüğü'nün izin vermemesi nedeniyle konser için ihtiyaç duyulan jeneratör alınmadı.

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, jeneratörün bulunduğu aracın direksiyonuna geçerek jeneratörü festival alanına getirdi.

Ankara Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Deniz Demir, sosyal medya hesabından şunları paylaştı:

“ODTÜ'deyiz.

Ankara Milletvekilimiz @semradincerchp ve Isparta Milletvekili @yalimhalici ile birlikte üniversite yönetiminin izin vermediği Bahar Şenliği organizasyonu için öğrenci arkadaşlarımızla bir aradayız. “Ses sisteminin içeriye alınmasına bile tahammülü olmayan zihniyete karşı, direksiyon başına geçtik ve Devrim Stadı'na ses sistemini tanıttık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir