İnegöl protokolü engelliler için sahaya çıktı – SPORT

İnegöl Belediyesi, dünya genelinde engelli bireylerin toplumla bütünleşmesi, haklarının diğer insanlarla eşit şartlarda sağlanması ve engellilerin haklarının güvence altına alınması amacıyla 10-16 Mayıs tarihleri ​​arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında özel bir etkinlik düzenledi. Toplumda engelli insanları güçlendirin. Bugün Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle, Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezi ve özel eğitim okullarının katılımıyla “Engelsiz Kalpler Futsal Turnuvası” düzenlendi. Engelliler Günü'nü kutlamak amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamında, tüm insanların dikkatini engellilere çekmek, onların yaşamını daha iyi anlamalarına katkıda bulunmak, insanların sosyal hayatına renk katmak, engellilerin Toplumda eşitliğin sağlanması ve yaşam kalitesinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla engellilere yönelik İnegöl protokolü de hayata geçirildi.

MAÇLAR RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Kalpsiz Kalpler futsal turnuvası İnegöl Belediyesi Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. 5 takımın mücadele ettiği turnuvada; İnegöl Belediyesi Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezi, Talha Ömer Faruk Teşik Özel Eğitim Uygulama Okulu 2. etap, İnegöl Belediyesi Özel Muayenehane Okulu 3. etap, 23 Yaş Üstü Halk Eğitim Merkezi ve 23-23 Yaş Kurs Merkezi yer alıyor. Yaşındaki Büyükler ve Ömer Osman Çağlayan Özel Eğitim Okulu Açılışını Kaymakam Eren Arslan ve Belediye Başkanı Alper Taban yaptı. Her takımın 6 kişiden oluştuğu turnuvada müsabakalar büyük ilgi gördü. 5 takım arasında toplam 4 maç oynandı. Oldukça çekişmeli geçen müsabakaların sonunda engelli öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Turnuvayı İnegöl Engelsiz Yaşam Merkezi kazanmasına rağmen tüm engellilere kupaları verildi.

Turnuvayla ilgili konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, şunları söyledi: “Geçen hafta Cuma günü bu etkinliği düzenleyecektik ancak ilçemizde acı bir olay yaşadık. Lise müdürlerimizden biri bir öğrenci tarafından öldürüldü. Hocamıza başsağlığı, Allah'tan rahmet, yakınlarına ve eğitim camiasına başsağlığı diliyorum. Bir daha bu tür olayların yaşanmamasını diliyorum. “Bu yüzden Cuma günü etkinliğimizi yapamadık, bugün birlikteyiz” dedi.

“TOHUMUN TOPRAKTA VE ENGELLİ TOPLUMDA OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

Engelliler Haftası kapsamında burada güzel yarışmalara tanık olduklarını kaydeden Başkan Taban, şöyle konuştu: “Böyle güzel bir program hazırlayan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Elbette bu bir farkındalık günü, engellilere olan sevgimizi ve desteğimizi bir güne yoğunlaştıramayız. Burada şunu hatırlatmak isterim; Tohum toprağa ve engelli toplumuna emanet. Dolayısıyla bu noktada her birimize görev ve sorumluluklar düşüyor. İnegöl Belediyesi olarak özel şahıslarımıza yönelik de birçok çalışmamız ve uygulamamız var. Özellikle belirtmekte fayda var; Engelli araçları için şarj istasyonları oluşturduk, engelli araçlarının bakımı için ücretsiz atölye kurduk, Nöbetçi Kütüphanelerimiz ve ulaşım gibi alanlarda engellilere uygun alanlar sağlamaya çalıştık, ayrıca spesifik çalışmalar da yaptık. bu konuda. Elbette bu alanda yapabileceğimiz çok az şey var. Sizlerin fikir ve önerileriyle birlikte daha iyi çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZ KALBİMİZDE BİRİNCİDİR

Turnuvaya katılan tüm öğrencilerin kendileri için özel olduğunu vurgulayan Taban, şöyle konuştu: “Futsal turnuvası için bir aradayız. Ancak şunu söyleyeyim, buradaki öğrencilerimizin hepsi kalbimizde birincidir. Her birini tebrik ediyor, tebrik ediyorum. Burada olma cesaretini gösteren tüm engelli öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Engelliler Haftası'nızı kutlarım” dedi.

“ENGELLİ OLMAK HATA DEĞİLDİR”

Kaymakam Eren Arslan ise şunları söyledi: “Böyle anlamlı bir organizasyonda yer almaktan mutluluk duydum. Şunu söylemeliyim ki engelli olmak bir kusur değildir. Bu kimsenin seçimi değil. Engelli adayları olarak hepimiz bu toplumdaki özel insanlarımızın farkındayız ve onların kişisel gelişimleri, topluma entegrasyonları ve eğitimleri konusunda hem devletin hem de özel sektörün yapabileceği pek çok çalışma var. “Allah'a şükür bütün bunları başardığımız için mutluyuz” dedi.

Turnuvaya katılan engelli çocuklar duygularını şöyle anlattı: “Çok güzel bir etkinlikti. Hepinize teşekkür ederim. Oynadık ve çok eğlendik. Başkanımız Alper Taban'a teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir