CHP'nin talepleri karşılanmadı: AKP'den kritik CHP-Şimşek görüşmesine ilişkin ilk açıklama – Son Dakika Siyasi Haberler

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Ekonomi Başkanı Yalçın Karatepe ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bakanlıkta yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama yaptı. Çelik, “Ekonomik liderliğimiz ne yaptığını biliyor ve planlanan program mükemmel işliyor.” dedi.

Yayınlanma: 24.06.2024 – 17:57

Abo Ol

Google Haberleri

CHP Ekonomi Başkanı Yalçın Karatepe, Hazine ve Maliye'den Mehmet Şimşek ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, taleplerinin hiçbirinin karşılanmadığını duyurdu. Kritik zirveye ilişkin AKP'den de açıklama geldi. AKP sözcüsü Ömer Çelik, toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada, ekonomik takvimin kusursuz işlediğini söyledi.

Çelik'in açıklamaları şöyle:

“Kendine güvenen bir hükümetimiz var. Burada gündeme getirilen konular, hükümetin zaten bildiği ve bakanlığın üzerinde çalıştığı konulardır. Eğer gündeme bir şey konmuşsa ve zaten muhalefetin gündemine girmişse o da yapılır. Bugünkü toplantımızda Sayın Mehmet Şimşek, basına sunulan konularda hükümet olarak neler yaptığımızı dünya örnekleriyle paylaştı. 'Açıklama yaptılar: 'Öneri verdik ama kabul edilmedi. Herkes öneride bulunabilir. Ekonomi yönetimimiz ne yaptığını biliyor ve planladıkları program mükemmel işliyor. Sayın Mehmet talep üzerine ekonomik vizyonumuzu paylaştı.'

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir