Animoca'nın kurucusundan çarpıcı bir kripto tahmini

Hong Kong merkezli oyun yazılımı şirketi ve risk sermayesi şirketi Animoca Brands'ın kurucularından birine göre, küresel kripto para birimi ekosisteminin değeri önümüzdeki yıllarda katlanarak artacak ve on yılda 200 katına kadar büyüyecek.

The Valr Podcast'in 28 Mayıs'taki son bölümünde Yat Siu, CoinGecko'ya göre şu anda yaklaşık 2,7 trilyon dolar değerinde olan kripto para piyasasının yakında ikiye veya üçe katlanacağını öngördü.

“Piyasa değerinin kısa vadede (12-18 ay içinde) ikiye veya üçe katlanacağını düşünebiliriz” diyen Siu, sektörün yeni zirvelere ulaşmaya devam edeceğine inandığını ifade ederek şöyle konuştu:

“Temel olarak, 5 ila 10 yıllık bir dönemde pazarın 200 trilyon dolara veya daha fazlasına ulaşmasını bekliyorum. On yıl içinde bu tür bir rakama ulaşabileceğimizi düşünüyorum.”

Siu, beklenen büyümenin Web3 ekosisteminde dijital mülk sahibi olan milyarlarca insandan kaynaklanacağını söyledi.

“Bir milyar token sahibine sahip olmamız tamamen akla yatkın çünkü bir milyar token sahibimiz olacak. Bu fiziksel dünyada mümkün değil.”

Kaynak: Valr

Siu ayrıca podcast'te Asya'nın en hızlı büyüyen Web3 pazarı olduğunu kanıtladığını, ABD gibi bölgelerin ise geride kaldığını söyledi.

Yönetici, Güneydoğu Asya, Hong Kong ve Japonya gibi yerlerde sağlam düzeyde benimsenmeye işaret ederek, “Şu anda Web3'ün arkasındaki itici güç açıkça Asya'dır” dedi. Siu şunları söyledi:

“Normalde Batı, özellikle de ABD, teknolojinin tüm alanlarında lider olma eğiliminde. Ancak Web3'te, kısmen düzenleyici tarafta belirsizlik olması nedeniyle geride kaldılar. Lider olmaya devam edeceğiz.” “

Siu'nun Web3 pazarının potansiyel büyümesine ilişkin iyimserliği, şu anda piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan ve şu anda 1,3 trilyon dolar olan Bitcoin (BTC) hakkındaki yükseliş duruşuyla paralellik gösteriyor.

Nisan ayında Siu, Bitcoin'in bir gün 1 milyon dolara ulaşacağından hiç şüphesi olmadığını söyleyerek uzun vadeli bir kripto tahmini daha yapmıştı. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, beklenen fiyattan 14 kat daha düşük olan 67.750 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir